Problém s google maps - chyba zobrazenia

 

Asi ste na internete pri prezeraní webových stránok postrehli, že s mapami Google, resp. s inými funkciam tohto gigantu nie je niečo v poriadku. Dokonca aj taký hráči ako Mall.sk s tým mali istý čas problém. Je dokonca možné, že sa to týka aj Vašej webstránky. V tomto blogu si povieme ako sa s týmto problémom vyrovnať a ako Vám pri riešení vieme pomôcť my.

Začneme asi úplne od začiatku

Pre implementáciu Google Máp, resp. iných zaujímavých funkcií z Google kuchyne používame my programátori tzv.  Google API key (ďalej len "API kľúč"). Tento API kľúč sme si mohli vygenerovať neobmedzene, kedykoľvek a na akúkoľvek doménu a samozrejme bol zadarmo.

Ukážka Google API key:

Google API Key

Nebolo nutné nič riešiť a všetko ste na pár kliknutí zvládli. S tým je však koniec! Google zmenil podmienky a API kľúče mohli prestať fungovať.

Takto môže vyzerať Google Mapa, ktorá nemá správny API key:

Prečo?

Na túto otázku Vám nevieme presne odpovedať, ale domnievame sa, že requestov (dopytov na google API) bolo toľko, že si už ani samotný Google nevedel rady a povedal si, že už stačí.:)

Ďalší dôvod mohol byť ekonomický. Na vývoj API idú určite nemalé finančné prostriedky, ale to môžu byť len naše dohady.

 

Spoplatnenie Google API key

Problém s mapami a celkovo s API Google nastal preto, že Google začal svoje API KEY spoplatňovať. Robí to ale veľmi sofistikovanie. Celé je to tak, že dostanete 200$  mesačný kredit - ten je zadarmo a keď suma prevýši tento kredit, peniaze sa stiahnu z kreditnej karty.

Vaša kreditná karta v Google účte

Ale na to, aby ste mali tých 200$ mesačne zadarmo, je potrebné do Google účtu vložiť svoju Kreditnú Kartu + vytvorenie projektu, nastavenie...  a to je celkom dosť práce :) 14. krokový podrobný popis nájdete na tejto webovej stránke. Je v češtine. Google chce kreditku aj preto, aby mal istotu, že ak sa počet dopytov navýši, svoje peniaze dostane.

 

Ako Vám viem pomôcť?

Keďže veľa našich zákazníkov, má s vkladaním vlastných kreditných kariet do Google účtu problém, rozhodli sme sa vytvoriť servisné produkty, ktoré by v sebe obsahovali aj Google API key. + Ďalšie webové služby, ktoré by pomohli k sledovaniu a vylepšovaniu Vašej webovej stránky.

Tiež si uvedomujeme že o Vašu webovú stránku sa treba starať a mala by mať svojho pána. Preto sme do balíkov pridali aj 1x, resp. 2x ročnú prehliadku webu - kde web skontrolujeme a zistíme či je všetko v poriadku a či všetko funguje ako má.

Servisné balíky

CHCEM SERVIS WEBOVEJ STRÁNKY