Prečo mať SSL certifikát na webstránke

SSL (Secure Socket Layer) je technológia, ktorá šifruje informácie medzi hostingom a prehliadačom, kde dochádza k výmene citlivých dát. Certifikát tiež potrdzuje zabezpečenosť webových stránok pre webové prehliadače.

Ak je webstránka zabezpečená s HTTPS sa v riadku pri URL adrese zobrazuje zámok s informáciou o zabezpečení webu. Po kliknutí na tento zámok si vieme pozrieť informácie o certifikáte. Stránka, ktorá využíva HTTP spojenie je v priehliadači označená ako "nezabezpečená".

http https

 

Aké sú výhody HTTPS?

Bezpečnosť

HTTPS zabezpečuje ochranu pri prenose informácií medzi zákazníkom a vaším webom. Predídete tak možnému ukradnutiu osobných údajov či hesiel. 

Pokiaľ chcete odoslať nejaký formulár na nezabezpečenej stránke, vás na to prehladač upozorní a stránka vyzerá nedôveryhodne. 

Ochrana obsahu

Ak nie je medzi webstránkou a návštevníkom nezabezpečené spojenie, môže byť zdrojový kód takejto stránky ľahko napadnuteľný.

Dôveryhodnosť

Webstránky s platným certifikátom prehliadače označujú ako "zabezpečené". Naopak, ak certifikát nemajú sú označené ako "nezabezpečené" alebo "nebezpečné".

Zlepšenie SEO

Vyhľadávač Google uprednostňuje zabezpečené webstránky pri zobrazovaní výsledkov vyhľadávania. Pridanie SSL certifikátu na vašu webstránku vám môže pomôcť posunúť sa na vyššie pozície :)

 

Chcem prejsť na HTTPS

Ak chcete aj vy začať používať šifrované HTTPS spojenie budete potrebovať vygenerovať na vašu webstránku SSL certifikát.

SSL certifikát zadarmo nájdete priamo v našom hostingu. 

Ešte nie ste naším klientom? Tak neváhajte a zakúpte si u nás hostingový balíček.