Napísali o nás - SIAF.SK

WEBCREATORS: PARTIA, KTORÁ VIE NAPROGRAMOVAŤ VŠETKO

Fungujú od roku 2001, keď Univerzite Mateja Bela vytvorili portál na zdieľanie fotiek. Podľa rovnakého nápadu, len o pár rokov neskôr, vyvinul svetoznámu aplikáciu istý Mark Zuckerberg. Ale teraz vážne: WebCreators tvoria weby a robia to s nadšením. Na svojom konte ich majú už viac ako 200.

STRÁNKY V ATMOSFÉRE POHODY

U WebCreators vládne uvoľnenosť a o svojich klientov sa starajú ako o rodinných známych. Niekedy máte pocit, že vám čítajú myšlienky, pretože váš prvotný nápad dokážu už pri prvom rozhovore dotiahnuť do návrhu riešenia, ktoré vám hovorí z duše. Za pohodovým ovzduším je však čistý profesionalizmus: WebCreators tvoria každú stránku ako originál, presne na mieru vašej predstave. Naprogramujú v podstate čokoľvek, vyvinuli vlastný redakčný systém, zabezpečujú základné SEO, programujú newslettre, tvoria korporátny dizajn a neustále napredujú napríklad aj v oblasti webhostingu, kde sa rozhodli pobiť sa s tými najlepšími.

WEB SIAF

V roku 2014 si rodinnú atmosféru u banskobystrických WebCreators prišiel vychutnať aj šéf Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa. Zadanie bolo jasné: Nový web pre Medzinárodné letecké dni. „Cítili sme, že je to veľký projekt. SIAF poznáme a robiť pre nich stránku bola pre nás česť a dobrá referencia. Sme leteckí nadšenci, jeden z nás aj lieta. Bola to výzva a rozhodli sme sa prijať ju,“ spomína Ľubomír Kováčik, majiteľ WebCreators.

PORTÁLOVÉ RIEŠENIE NA MIERU

Stránka najväčšieho podujatia na Slovensku je skvelou ukážkou toho, čo WebCreators dokážu. Zložité portálové riešenie s množstvom modulov prešlo u nich rovnakým procesom tvorby ako všetky ostatné stránky. Po dôkladnej vstupnej analýze projektu prišiel grafický a softvérový návrh, wireframe, kódovanie a programovanie, nasadenie na redakčný systém, testovanie, optimalizácia pre vyhľadávače, validácia podľa štandardov W3C, implementácia na servery a nastavenia e-mailov a sociálnych sietí. A, čo je u WebCreators samozrejmé, aj nonstop servis.

AJ TVORCOVIA WEBOV MILUJÚ LIETADLÁ

WebCreators sa tešia veľkej dôvere zo strany svojich klientov. Voľné ruky mali aj pri tvorbe portálu SIAF, a to aj v prípade jeho novej verzie, pri ktorej si dali záležať na maximálnej jednoduchosti a prehľadnosti. Programovanie radi striedajú s pohybom, jeden z majiteľov dokonca na vetroni. Šéf WebCreators Ľubomír Kováčik by však svoju prácu za kariéru pilota nemenil: „Ja som radšej na zemi, pre mňa je maximálne bicykel a v zime skialpinizmus. Chcem mať veci pod kontrolou. Ale pokiaľ ide o letecké dni, som tiež jeden z nadšencov. Páčia sa mi veľké stroje a mojim deťom ešte viac. SIAF beriem ako sviatok, no vnímam najmä jeho vizuálnu stránku. Aj keď vojenskú stíhačku by som si vyskúšal rád.“

www.siaf.sk